Baza organizacji

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem jest nieformalną inicjatywą zrzeszającą ponad 100 organizacji pozarządowych i ruchów pro-kobiecych z całej Polski. Wszystkie one działają na rzecz praw kobiet i równouprawnienia, a w szczególności praw reprodukcyjnych. Wszystkie łączy też to, że dążą do liberalizacji obecnie funkcjonującego prawa antyaborcyjnego oraz pracują na rzecz zwiększenia świadomości społecznej w tym zakresie.

Wierzymy, że poprzez połączenie naszych sił i wypracowanie wspólnej strategii działań, edukację oraz lobbing uda nam się odwrócić negatywne i stygmatyzujące podejście do praw reprodukcyjnych, jakie obecnie jest rozpowszechniane w Polsce.

Czas zapewnić realne wsparcie i ochronę kobietom i ich prawom.

WIZJA I MISJA

Nasza wizja to Polska, w której kobiety są wolne i bezpieczne. Decydowanie o własnym życiu i zdrowiu postrzegamy jako warunek naszej godności. Edukacja, antykoncepcja i legalna aborcja stanowią zaś podstawy wolności i bezpieczeństwa Polek.

Nasza misja opiera się na solidarności: Koalicja łączy siły polskich organizacji i inicjatyw pro-kobiecych w celu pełnej realizacji praw kobiet oraz uzyskania dostępu do legalnej aborcji i ochrony przed przemocą.

 

Organizacje i grupy członkowskie >>> TUTAJ


MiejscowośćWarszawa, mazowieckie
AdresNowolipie 13/15, 00-150 Warszawa
Adres WWWhttps://www.wielkakoalicja.pl/
Telefon+48 22 635 93 95
Adres e-mail[email protected]
Facebookhttps://www.facebook.com/wielkakoalicja/?epa=SEARCH_BOX

Publikacje organizacji

Zobacz na mapie