Baza organizacji

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA

Misją Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA jest tworzenie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej poprzez wykorzystanie i uczenie metody dramy stosowanej.

Wykorzystujemy dramę w obszarach takich jak edukacja, profilaktyka, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, przeciwdziałanie dyskryminacji i budowanie kapitału społecznego. Od 2002 roku zrealizowaliśmy 84 projekty dramowe, docierając do ponad 30 tysięcy osób.

Zajmujemy się również popularyzowaniem, promowaniem i uczeniem metody dramy stosowanej. Przeprowadziliśmy szkolenia z pracy dramą dla ponad 2 500 osób, zorganizowaliśmy trzy międzynarodowe konferencje dramowe, wydaliśmy trzy publikacje o wykorzystaniu dramy we wprowadzaniu zmiany społecznej, prowadzimy Szkołę Dramy Stosowanej oraz certyfikację trenerów i superwizorów dramy.

Siłą Stowarzyszenia są ludzie, którzy łączą nastawienie na zmianę społeczną i kompetencje w wielu obszarach tematycznych z wiedzą o dramie i o pracy z grupami i społecznościami. W Stowarzyszeniu działają psycholożki, pedagodzy, politycy społeczni i resocjalizatorzy, socjolodzy, teatrolożki, trenerki i coache, mediatorka, dziennikarka, choreografka, specjalistki od praw człowieka, animatorzy, aktorki i aktorzy, terapeutki, studenci i studentki – w tym także osoby, które odbyły roczne studia dramy na Uniwersytecie w Exeter, w Wielkiej Brytanii.

[z opisu organizacji na stronie http://stop-klatka.org.pl/stowarzyszenie/]


MiejscowośćWarszawa, mazowieckie
Adresul. Strzelecka 3 lok 12, 03-433 Warszawa
Adres WWWhttp://stop-klatka.org.pl/
Telefon739-014-400
Adres e-mail[email protected]
Facebookhttps://www.facebook.com/praktycydramy/

Publikacje organizacji

Zobacz na mapie