Baza organizacji

Federacja Polskie Lobby Kobiet

Polskie Lobby Kobiet (PLK) jest członkiem Europejskiego Lobby Kobiet (European Women’s Lobby = EWL), które ma siedzibę w Brukseli.

Polskie Lobby Kobiet reprezentuje problemy, potrzeby i aspiracje kobiet w dialogu z instytucjami krajowymi, ponadnarodowymi i międzynarodowymi. Przeciwdziała wszelkim formom dyskryminacji kobiet, przemocy i nierównościom społecznym. W swych działaniach PLK nawiązuje do idei i osiągnięć Europejskiego Lobby Kobiet, które jest wyrazicielem ponadnarodowej wspólnoty interesów kobiet i pozarządowych organizacji kobiecych.

Polskie Lobby Kobiet jest pierwszym w Polsce związkiem organizacji kobiecych upoważnionym statutowo do reprezentowania kobiet w różnych obszarach interesów, potrzeb i problematyki oraz monitorowania i egzekwowania praw oraz równości kobiet i mężczyzn.

Polskie Lobby Kobiet stanowi platformę współdziałania organizacji kobiecych na rzecz praw człowieka oraz równych szans kobiet i mężczyzn w życiu rodzinnym, zawodowym, kulturalnym, społecznym i politycznym.


MiejscowośćGdańsk, pomorskie
Adresul. Miszewskiego 17/100, 81-831 Gdańsk
Adres WWWhttp://www.polskielobbykobiet.pl/
Facebookhttps://www.facebook.com/PolskieLobbyKobiet

Publikacje organizacji

Zobacz na mapie