Wydarzenia

Zostań przewodnikiem/przewodniczką po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej!


Data wydarzenia: 20.03.2015
Miejsce: Gdańsk , pomorskie
Organizowane przez: Stowarzyszenie Arteria

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają 20 marca o godz. 17.00 do sieni IKM na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla osób pragnących być przewodnikami i przewodniczkami po dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”. Organizatorki przedstawią informacje o projekcie oraz szczegóły dotyczące zajęć na kursie i oprowadzania po terenach postoczniowych.

- W ramach projektu osoby pragnące zostań przewodnikami i przewodniczkami, wezmą udział w warsztatach przewodnickich, na temat Stoczni, obsługi tabletów, równościowych i historii kobiet. Oprowadzanie odbywać się będzie w okresie wakacyjnym, od czerwca do września. Szczególnie zapraszamy seniorki, seniorów, osoby związane ze Stocznią Gdańską – mówi Anna Miler ze Stowarzyszenia Arteria.

Na spotkaniu uczestnicy i uczestniczki wysłuchają też wykładu wprowadzającego do oprowadzania po Stoczni Gdańskiej, który wygłosi Anna Perz -  absolwentka architektury i urbanistyki na Politechnice Gdańskiej oraz historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, licencjonowana przewodniczka po Gdańsku, Sopocie i Gdyni od 2003r., od 2008r prowadząca wykłady z zakresu historii architektury Trójmiasta na kursach przewodników turystycznych oraz historii sztuki na kursach pilotów wycieczek, od 2009r. zasiadająca w komisjach egzaminacyjnych na przewodnika miejskiego.

 _______

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla osób pragnących być przewodnikami, przewodniczkami po dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”

Data: 20 marca (piątek) godz. 17.00 – 19.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej (sień), ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk. Wstęp wolny 

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: [email protected].

Więcej informacji o projekcie "Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów": www.art-eria.pl

Organizator: Stowarzyszenie Arteria

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia)

Projekt „Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.