Wydarzenia

X ogólnopolski Kongres Kobiet


Data wydarzenia: 16-17.06.2018
Miejsce: Łódź, Expo-Łódź al. Politechniki 4, 93-590 Łódź , łódzkie
Organizowane przez: Stowarzyszenie Kongres Kobiet

X ogólnopolski Kongres Kobiet to będzie Wydarzenie szczególne! Szczególne, bo jubileuszowe. Poza tym mamy 100-lecie praw wyborczych kobiet – praw, które nie zostały nadane, lecz wywalczone. Będziemy więc opowiadać o historii kobiet, które od XIX w. organizowały się, walczyły, budowały programy, edukowały, strajkowały… Będziemy odtwarzać herstorię (bo nasza historia jest głównie historią mężczyzn). Zajmiemy się najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi praw i godności kobiet współcześnie (czarny protest, nowe ruchy kobiece, walka o prawa reprodukcyjne, o równe płace, o dostęp do sfery publicznej). 
Tradycyjnie organizujemy kilkanaście centrów tematycznych, gdzie będą dyskutowane problemy dotyczące przedsiębiorczości, rynków pracy, „pięćset plus”, zdrowia, kultury, polityki międzynarodowej, bezdomności, klimatu, praw zwierząt, niepełnosprawności, wyborów samorządowych, dialogu międzykulturowego i wielu innych kwestii. W debatach uczestniczyć będą kobiety, które znacie lub które chciałybyście poznać. Kobiety z całej Polski, z różnych środowisk. 
Spotykamy się w Łodzi – mieście kobiet, wielu kultur, buntu i pracy u podstaw, mieście, które ma wielkie perspektywy i jest przyjazne dla otwartej dyskusji, inicjatyw kulturowych, biznesowych i politycznych. 
16 i 17 czerwca 2018 r. bądźcie z nami w Łodzi! Walczymy o nasze prawa, o naszą obecność, naszą historię – Łódź zabierze Nas w przyszłość! 
Udział w X ogólnopolskim Kongresie Kobiet w Łodzi jest bezpłatny, trzeba tylko się zarejestrować tu: https://goo.gl/kQ9y36
Więcej informacji o Wydarzeniu: www.kongreskobiet.pl