Wydarzenia

Webinarium "Rozmawiajmy o uchodźcach"


Data wydarzenia: 15.04.2016, godz. 10:00
Organizowane przez: Centrum Edukacji Obywatelskiej

15 kwietnia (piątek) o godzinie 10.00 zapraszamy na drugie z cyklu webinariów w ramach miesiąca tematycznego „Wielokulturowość w praktyce” na portalu labib.pl.

Webinarium kierowane jest szczególnie do osób pracujących z młodzieżą, które mierzą się na co dzień z pytaniami i komentarzami dotyczącymi uchodźców ze strony młodych ludzi i szukają sposobów na to, by otwarcie z nimi na ten temat rozmawiać.


Podczas webinarium będziemy mówić o tym:

• jak w bibliotece i w szkole poruszać ten bardzo aktualny i kontrowersyjny temat;

• w jaki sposób zachęcać młodych ludzi do słuchania się nawzajem, poznawania swoich wartości, lęków i nadziei;

• jak korzystać z materiałów (tekstów merytorycznych i scenariuszy), które powstały w ramach projektu „Rozmawiajmy o uchodźcach”;

• jaka literatura może być punktem wyjścia do wartościowej rozmowy o migracjach i uchodźstwie.

W trakcie webinarium osoby uczestniczące będą miały możliwość zadawania pytań związanych z tematyką spotkania i uzyskania na nie odpowiedzi.


Osobą prezentującą będzie Elżbieta Kielak – psycholożka międzykulturowa, trenerka kompetencji kulturowych i koordynatorka projektów. Od 2005 roku aktywnie szkoli oraz tworzy materiały szkoleniowe w zakresie kompetencji międzykulturowych, komunikacji międzykulturowej, adaptacji kulturowej i readaptacji oraz antydyskryminacji i edukacji globalnej. Od stycznia 2016 roku współkoordynuje projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Aby wziąć udział w webinarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny pod adresem:

https://frsi.clickwebinar.com/rozmawiajmy-o-uchodzcach/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do spotkania.

Przed udziałem w webinarium należy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi, w tym z Zasadami udziału w spotkaniach online organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: http://bit.ly/228IaIt. Rejestracja na webinarium równoznaczna jest z ich akceptacją.


Projekt „Rozmawiajmy o uchodźcach” realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w partnerstwie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty oraz Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka i finansowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, z Funduszy EOG.


Kolejne webinaria z cyklu „Wielokulturowość w praktyce”:

Jak zorganizować Żywą Bibliotekę? – webinarium 20 kwietnia (środa) o 10.00 [ link do spotkania ], ekspertka: Dorota Mołodyńska-Küntzel (Stowarzyszenie Diversja/Żywa Biblioteka Polska);

Podróżująca tęsknota: Syria – mozaika Wschodu – webinarium 27 kwietnia (środa) o 10.00 [link do rejestracji ], ekspertka: Karima Kanjo (edukatorka kulturowa).

Uwaga! Na webinarium 27 kwietnia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Zachęcamy również do śledzenia artykułów i inspiracji, które pojawiać się będą na portalu labib.pl, a także do dzielenia się tam własnymi dobrymi praktykami czy inspirującymi materiałami związanymi z tematyką wielokulturowości!