Wydarzenia

VIII KONGRES KOBIET


Data wydarzenia: 13-14.05.2016
Miejsce: Warszawa, Torwar , mazowieckie
Organizowane przez: Stowarzyszenie Kongres Kobiet

VIII Kongres Kobiet będzie świadectwem tego, że stoimy po jasnej stronie mocy. „Równość, aktywność, demokracja” to hasła tego wydarzenia. To nasze hasła od początku, ale teraz nabrały szczególnego znaczenia.

ZAREJESTRUJ SIĘ

13-14 maja na Torwarze będziemy mówić o Polsce. O Polsce w Europie i świecie, od których ostatnio próbuje się nas odwrócić – przynajmniej od tej nowoczesnej i otwartej części Europy i świata. Zastanowimy się, co to dla nas znaczy, w jakim kierunku idziemy, jakie są nasze perspektywy i zagrożenia.

 

W programie sesje i panele o wszystkim tym, co ważne! Będziemy mówić m.in. o rodzinie dziś, o tym, jak wzmacniać siebie i innych, o tolerancji i przemocy, o kulturze i wolności, różnorodności, aktywności i sukcesie. Będą – muszą być – „gorące tematy”, a wśród nich ograniczenie praw kobiet (zapowiedź wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji).

Po raz kolejny podzieliłyśmy program na Centra tematyczne m.in.:

Przedsiębiorczości i Innowacji – m.in. o mentoringu – ważnym i potrzebnym, a także o tym, za co żyć na emeryturze;

Społeczne – o wielu różnorodnych i bardzo ważnych sprawach i aspektach życia – o godzeniu ról, (nie)ściągalności alimentów, uzależnieniach, ale i leczniczych narkotykach. Tematem będzie także transpłciowość;

Zdrowotne – Polka w szponach zabójców, cichych i bezwzględnych, czyli m.in. diabetologia i ginekologia made in Poland;

Zielone, Entów i Rusałek – o tym, czy może nam zabraknąć wody w kranie i o ochronie różnorodności życia, a także o tym, kim jest ekolog;

Edukacji – o tzw. dobrej zmianie w edukacji i jakie mogą być jej konsekwencje, o sprawdzonych innowacjach w kształceniu i planowaniu kariery zawodowej;

Kultury – o literaturze, teatrze, filmie i sztukach wizualnych dziś;

Gender – o kobietach wyklętych, przemilczanych i uciszanych – tych, dla  których nie ma miejsca w oficjalnej wizji historii i społeczeństwa. I o badaczkach, które się na to nie godzą. A także o genderze w podręcznikach i „młodym genderze”, czyli o tym, czym zajmują się młode działaczki i działacze w pracy naukowej i jak ich badania mogą wpłynąć na poprawę jakości życia kobiet i mężczyzn.

VIII Kongres Kobiet to też warsztaty z autoprezentacji, stylizacji, emisji głosu i inne, o których będziemy informować. I porady – m.in. prawne, świadczone przez adwokatki – specjalistki, praktyczki, kobiety kompetentne i godne zaufania.

Jak co roku Kongres będzie festiwalem współpracy i współdziałania, okazją do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ 

ZRÓB SOBIE PREZENT, ZAREJESTRUJ SIĘ, MÓWIĄC „TAK” RÓWNOŚCI, AKTYWNOŚCI I DEMOKRACJI.

MÓWIĄC „TAK” PRAWOM I SZANSOM KOBIET

Bądź z nami po jasnej stronie mocy!