Wydarzenia

Spotkanie wokół książki Piotra Szumlewicza "Wielkie pranie mózgów. Rzecz o polskich mediach"


Data wydarzenia: 22.07.2015, godz. 18:00
Miejsce: Warszawa , mazowieckie
Organizowane przez: Krytyka Polityczna

Spotkanie wokół książki Piotra Szumlewicza
"Wielkie pranie mózgów. Rzecz o polskich mediach" (Czarna Owca, 2015)

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 22 lipca o godz. 18.00
w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II piętro).

Książka z jednej strony stanowi ostrą krytykę polskiego dziennikarstwa, a z drugiej jest analizą wpływu mediów na świadomość społeczną. Podczas spotkania mowa będzie m.in. o patologiach TVP, o tym, jak polska telewizja (nie tylko) publiczna manipuluje widzami, jak wypiera postępowe, lewicowe treści.

Więcej informacji o książce i jej fragmenty można znaleźć TUTAJ >>>

"W swojej nowej książce Piotr Szumlewicz, dziennikarz i publicysta, pokazuje mechanizmy rządzące polskimi mediami. Wielkie pranie mózgów to zbiór błyskotliwych, świetnie napisanych felietonów. Każdy dotyczy innego aspektu funkcjonowania mediów.

Autor odsłania pustkę świata, który szczegółowo zbadał od wewnątrz. Piętnuje brak wiedzy znanych dziennikarzy i obnaża głupotę celebrytów namaszczonych przez zaprzyjaźnione media. Przedstawia świat dziennikarski jako autorytarną, bezrefleksyjną władzę, która tępi krytyczne myślenie, wypiera z debaty publicznej kluczowe tematy, reprodukuje i umacnia najbardziej szkodliwe stereotypy. Książka z jednej strony stanowi odważną krytykę polskiego dziennikarstwa, a z drugiej jest przenikliwą analizą wpływu mediów na świadomość społeczną.

Piotr Szumlewicz – dziennikarz, publicysta, współprowadzący program Ja panu nie przerywałem w Superstacji, redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu" i portalu lewica.pl, doradca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych."
(opis ze strony Wydawcy)