Wydarzenia

Spojrzenie na: Kobiecość i Męskość w religii


Data wydarzenia: 28.02.2016
Miejsce: Warszawa , mazowieckie
Organizowane przez: Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie

Spojrzenie na: Kobiecość i Męskość w religii

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie

al.Bohaterów Września 23, 02-389 Warszawa

28 lutego 2016 r., godz. 12:00 - 15:00

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można przyjrzeć się spojrzeniu judaizmu, chrześcijaństwa i islamu na kobiecość i męskość. Jak widziane są role obu płci w danej religii? Czy są one sobie równe? Różne czy takie same? Co na ten temat znajdziemy w Torze, Biblii i Koranie? Zaproszeni goście - kobiety i mężczyźni, przedstawiciele tych religii, wprowadzą nas w życie codzienne muzułmanina i muzułmanki, chrześcijanina i chrześcijanki, żyda i żydówki. Dowiemy się w jakim stopniu wiara wpływa na wybory podejmowane każdego dnia, relacje między kobietą i mężczyzną, kwestie małżeństwa, a także aktywności w sferze społecznej, rodzinnej, jak i praktyki religijnej.
Macie pomysły na poruszenie innych aspektów, które w ramach tematyki spojrzenia na kobiecość i męskość w religii Was ciekawią? Zapraszamy serdecznie na spotkanie, którego główną częscią będzie również dyskusja z głosem i pytaniami z widowni. Przyjdź i rozwiej swoje watpliwości, dowiedz się więcej. Poznaj, to co nieznane i podziel się swoją wiedzą.
Serdecznie zapraszamy!

Działanie realizowane w ramach projektu Fundacji Humanity in Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy "Polis" pt. "Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści". Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.