Wydarzenia

Spektakl "Scena dla twardziela" w Bielsku-Białej!


Data wydarzenia: 30.01.2016
Miejsce: Bielsko-Biała , śląskie
Organizowane przez: Teatr Forum

“Scena dla twardziela” zaprasza na spektakl Teatru Forum dotyczący kulturowych wzorców męskości

i ich wpływu na dyskryminację i przemoc ze względu na płeć.

Bielsko-Biała, 30 stycznia, godz. 17.00, BWA,

wstęp wolny - obowiązują zapisy i kolejność zgłoszeń.


Teatr Forum zaciera granicę między sztuką a wypowiedzią społeczną, sceną a widownią, aktorami i widzami. Daje możliwość tworzenia i próbowania "na żywo" rozwiązań trudnych życiowo sytuacji, może budować poczucie sprawczości, angażuje do refleksji, daje możliwość stawienia czoła opresji. Stworzony został przez Augusto Boala, obecnie jako jedna z technik Teatru Opresjonowanych, praktykowany w wielu miejscach na świecie zyskuje popularność także i w Polsce.

"Scena dla twardziela" to historia bohatera, który jak wielu mężczyzn, "atakowany" jest różnymi wzorcami męskości, które niosą ze sobą konkretne konsekwencje dla osób bliskich znajdujących się w ich zasięgu. Poszukuje siebie, jednak jak w życiu, wybory te nie są łatwe.

Nasz spektakl jest efektem półrocznej pracy, powstał na podstawie historii i refleksji, którymi dzieliły_li się uczestniczki_cy zespołu, który spotkał się specjalnie po to, aby tą historię opowiedzieć.

Spektaklom towarzyszą także dwudniowe, bezpłatne warsztaty dla chłopaków i mężczyzn dotyczące kulturowych wzorców męskości. Więcej informacji: www.facebook.com/events/133774956996490

Udział w wydarzeniach jest darmowy. Obowiązują zapisy pod adresem, zapisy na sepktakl: www.surveymonkey.com/r/6V3ZL3C
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie w ramach projektu "Scena dla twardziela" realizowanego przez Fundację "Phan Bde" we współpracy z Artystyczną Grupą Antyprzemocową ART 207 i Fundacją Pozytywnych Zmian. Partnerką projektu jest Fundacja Autonomia.
Współpraca: Galeria Bielska BWAProjekt jest realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.