Wydarzenia

Queerowe Dni Adaptacyjne UW


Data wydarzenia: 30.09.2016
Miejsce: Warszawa , mazowieckie
Organizowane przez: Queer UW

Tego jeszcze nie było! Zapraszamy nowoprzyjęte_ych studentki_ów Uniwersytetu Warszawskiego na wyjątkowe Queerowe Dni Adaptacyjne UW 2016! Pomożemy Wam w zostaniu prawdziwymi studentkami_tami

Rejestracja tutaj: http://bit.do/QueeroweDniAdaptacyjne
Info na naszej stronie: http://queer.uw.edu.pl/?p=2515

Jedną z wielu możliwych perspektyw humanistycznych, służących patrzeniu na miasto i badaniu go, jest perspektywa queer. Inspiracją do jej obrania dla nowych studentek i studentów UW będzie spacer po Warszawie, uwzględniający historyczne i istniejące miejsca, ważne dla społeczności LGBTQ+ ze względu na jej kształtowanie, walkę o prawa, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa, czy też miejsca po prostu nierozerwalnie związane z tej społeczności istnieniem: kluby, galerie, domy wybitnych osób LGBTQ+ oraz tych osób zrośnięte z Warszawą życiorysy.

Program QDA:
17:45 Zbiórka pod bramą UW
18:00 Spacer po Warszawie LGBTQ
19:30 Część nieformalna

1. Podczas spaceru poznacie Warszawę LGBTQ (historyczną i współczesną) ale i sam Uniwersytet Warszawski.

2. W trakcie części nieformalnej odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Będzie też okazja poznać Queer UW ale i po prostu posiedzieć, pogadać.

3. Spacer powstał w oparciu o przewodnik kulturalno-historyczny HomoWarszawa, w którym trasy zwiedzania miasta i związane z nimi opowieści opracowała i opracowali: Yga Kostrzewa, Michał Minałto, Marcin Pietras, Wojciech Szot, Marcin Teodorczyk, Krzysztof Tomasik i Krzysztof Zabłocki.