Wydarzenia

Narracje o narodowcach i aborcji z perspektywy etyki słowa


Data wydarzenia: 26.10.2017
Miejsce: Warszawa , mazowieckie
Organizowane przez: Instytut Polonistyki Stosowanej na Wydziale Polonistyki UW, Obserwatorium Etyki Słowa oraz Księgarnia Polon

Jak rozmawiać o rzeczach trudnych? Jak znaleźć wspólny język i prowadzić dialog? Kwestia etyki słowa wydaje się być kluczowa we współczesnych dyskursach publicznych.
O mowie nienawiści i językowym hejcie, o szacunku do rozmówcy i etycznych sposobach posługiwania się słowem w dyskusji z przeciwnikiem będziemy dyskutować z autorami książki, Pawłem Trzaskowskim i Urszulą Wysocką, oraz prof. Iwoną Jakubowską-Branicką z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.
Gościć będziemy także prof. Mirosława Karwata z Instytutu Nauk Politycznych UW oraz przedstawicieli Koalicji przeciwko mowie nienawiści, fundacji Równość.info, Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, komitetu Ratujmy kobiety i Federacji
na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
Spotkanie poprowadzi prof. Anna Cegieła, kierownik Obserwatorium Etyki Słowa.

Zapraszamy w czwartek 26 października 2017 o godz. 18 na Wydział Polonistyki UW (Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), sala 4 (na parterze).

W czasie spotkania będzie można zakupić książkę P. Trzaskowskiego i U. Wysokiej „Narracje o narodowcach i walce z aborcją z perspektywy etyki słowa” w cenie 25 zł.

Na spotkanie zapraszają Instytut Polonistyki Stosowanej na Wydziale Polonistyki UW, Obserwatorium Etyki Słowa oraz Księgarnia Polon.