Wydarzenia

Happening "Kręgi" - stop przemocy seksualnej


Data wydarzenia: 22.09.2017, godz. 18:30-20:00
Miejsce: Sopot , pomorskie
Organizowane przez: Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom

Każda kobieta niezależnie od wieku, tuszy, wzrostu, urody, intelektu czy subiektywnie rozumianej atrakcyjności, doświadczyła kiedyś przekroczenia jej granic w kontekście seksualnym.
Wszystkie znamy te teksty, że sama się prosiła, była pijana, chętna, prowokowała strojem, sposobem bycia, nie przekonała że nie chce, że jak kobieta mówi nie, to właściwie mówi tak. W ten sposób obarcza się kobiety odpowiedzialnością za męski popęd seksualny i winą za gwałt. Wyraźnie mówimy temu NIE!

Zapraszamy na happening "Kręgi" - przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet. Ubierz się tak, jak najbardziej oburza cię lub zadziwia, że uważane jest to za prowokowanie mężczyzn.
Np. w dresy i bez makijażu, albo full makeup, jak nigdy wcześniej. Strój służbowy, domowy, imprezowy, wieczorowy, wieśniacki, roboczy, sportowy, niechlujny, wymuskany, religijny, cokolwiek wybierzesz będzie dobrze. Przyjdź, zaznacz kredą krąg wokół siebie, granicę swojej przestrzeni osobistej, której nie można przekraczać bez Twojej zgody.
Stań z nami, innymi kobietami, poczuj siłę jaką mamy w sobie. Doświadcz możliwości mówienia tak wyraźnego NIE, że nikt nie pomyśli, że znaczy ono TAK. O przemocy trzeba mówić głośno. Jeśli chcesz, możesz przynieść ze sobą swoje hasło na kartonie, jeśli nie wiesz jeszcze co to ma być - będziesz mogła wykonać je w trakcie happeningu. Reszty dowiesz się na miejscu. Zapraszamy!