Wydarzenia

Fundacja Ocalenie: Dzień Solidarności z Uchodźcami


Data wydarzenia: 15.10.2017
Organizowane przez: Fundacja Ocalenie

15 października obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Uchodźcami! Rozciągamy ten jeden dzień na cały tydzień i gorąco zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki na rzecz uchodźców i uchodźczyń zmagających się z problemami mieszkaniowymi w Polsce. Pomagamy na miejscu, w Polsce - bo uchodźcy i uchodźczynie potrzebują naszej i Waszej pomocy również tutaj.

Co możesz zrobić?

W dniach 15.10 - 22.10 zorganizuj zbiórkę w swojej szkole, miejscu pracy, redkacji lub wśród znajomych. To może być:

  • tradycyjna zbiórka "do puszki",
  • cena solidarnościowa za bilet wstępu (do muzeum, kina, galerii, etc.) lub zamówiony napój (kawiarnia),

Zbiórka ogólnopolska została zgłoszona w urzędzie przez Fundację, dlatego nie musisz martwić się o formalności.

Czemu warto wesprzeć naszą zbiórkę?

Jednym z podstawowych problemów, z jakimi borykają się uchodźcy i uchodźczynie, są trudności ze znalezieniem mieszkania w mieście, izolacja, fatalne warunki mieszkaniowe (mała przestrzeń, wilgoć, brak ogrzewania), wysokie ceny czynszu nieprzystające do ich sytuacji materialnej, dyskryminacja ze strony najemców. Nie tak powinno wyglądać “nowe życie” osób, które uciekły ze swojego kraju przed wojną i prześladowaniem…

Odpowiedzią Fundacji Ocalenie na zagrożenie bezdomnością i ubóstwem jest program "Witaj w domu" (http://www.ocalenie.org.pl/witajwdomu), w ramach którego oferujemy pomoc w znalezieniu mieszkania, dopłaty do czynszu, remonty, ubezpieczenie, wyposażenie, gwarancje dla właścicieli mieszkań. Jedna z pierwszych kilkudziesięciu rodzin potrzebujących wsparcia mieszkaniowego wprowadziła się do nowego mieszkania i nie boryka się już z chłodem, ściskiem, wilgocią i brakiem ciepłej wody. Kolejne rodziny potrzebują pomocy. Koszt wsparcia jednej rodziny to w zależności od sytuacji i wielkości rodziny ok. 9 - 25 tysięcy rocznie. Tylko razem możemy pomóc im zacząć nowe życie w Polsce.

Zebrane środki wpłać na konto Fundacji: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004 z dopiskiem „Witaj”

Osoby i instytucje zainteresowane przeprowadzeniem zbiórki prosimy wcześniej o kontakt. Chętnie przekażemy plakaty i ulotki, materiały promocyjne z informacjami o programie “Witaj w domu”, odpowiemy na pytania i wesprzemy w organizacji zbiórki.

Pozdrawiamy,
Zespół Fundacji Ocalenie