Wydarzenia

Demakijaż - Pierwszy Festiwal Kina Kobiet


Data wydarzenia: 21-23.10.2016
Miejsce: Lublin , lubelskie
Organizowane przez: Homo Faber

Po co definiować kobiecość, skoro można po prostu pokazać kobiety? Grube, chude, smutne, wesołe, z makijażem i bez, na szpilkach i w trampkach, w hidżabie i w bikini. Dokładnie takie, jakie spotykacie na co dzień i takie, których nie mieliście okazji jeszcze poznać.

Organizujemy pierwszy w Polsce festiwal kina kobiet. Zobaczycie na nim filmy fabularne i dokumentalne z całego świata, a w nich talent, siłę i determinację kobiet po obu stronach kamery.

“Demakijaż” zmywa sztuczne obrazy kobiet, które widzimy w prasie, reklamach, serialach i filmach. To jednowymiarowy wizerunek, niepełny i daleki od rzeczywistości. Wystarczy, że wyjdziesz z domu na imprezę, spotkasz się z przyjaciółkami czy zjesz obiad u babci. Dostrzeżesz wtedy o wiele bogatszy i bardziej zróżnicowany obraz kobiecości. To jeszcze nie wszystko! Co z kobietami, które żyją w innych częściach świata, mają różne doświadczenia, światopoglądy czy wyznania? Będzie świetnie zobaczyć tę różnorodność w kinie.

 

Każde marzenie niesie ze sobą pewne wyzwania…. na przykład finansowe. Potrzebne są pieniądze na organizację “Demakijażu”. Wpłać 5, 10 lub 20 zł. Tyle kosztuje bilet do kina. W zamian obejrzysz nie jeden, a kilka filmów. Dzięki Tobie wstęp na festiwal i imprezy towarzyszące będzie darmowy dla wszystkich.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 21-23.10.2016 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12).