Wydarzenia

Czy w religii jest miejsce dla homoseksualizmu?


Data wydarzenia: 18.12.2014, godz. 18:00
Miejsce: Warszawa, Żurawia 24a lok. 4 , mazowieckie
Organizowane przez: Lambda Warszawa

Wykład przedstawia analizę polskich publikacji prasowych związanych z tematami religii i homoseksualności. Dyskursywna opozycja między religią a homoseksualnością nie jest zjawiskiem ani oczywistym, ani statycznym.

Proponowana przebieżka po historii debat wskaże na konkretne wydarzenia komentowane w prasie, takie jak choćby światowa parada, World Gay Pride, w Rzymie w 2000 roku, czy ujawniony dwa lata później skandal z udziałem abp.Juliusza Paetza. Na tym historycznym tle przedstawieni zostaną chrześcijanie i chrześcijanki LGBT, którzy i które podchodzą afirmatywnie do własnej nienormatywności seksualnej i płciowej. Wykład będzie jednocześnie zaproszeniem do dyskusji na temat efektywnych strategii działań chrześcijan/ek LGBT.

Wstęp wolny.

Wykład poprowadzi dr Dorota Hall - antropolożka kultury i socjolożka, adiunktka w Zakładzie Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Przygotowuje książkę na temat chrześcijan LGBT w Polsce.

Po wykładzie rozpocznie się otwarte spotkanie wigilijne organizowane przez grupę "Wiara i Tęcza", podczas którego będziecie mogli zaśpiewać kolędy z członkami Chór Voces Gaudiae!

Wykład odbędzie się w siedzibie Lambdy Warszawa, przy ulicy Żurawiej 24a, lok.4 w godzinach 18:00-19:30.