Wydarzenia

Buziaki dla homofobów! Internetowa akcja Repliki


Data wydarzenia: wrzesień 2015
Organizowane przez: Replika

Redakcja Repliki, zainspirowana amerykańską akcją #kissesforkim, zachęca do przesyłania jednopłciowych "buziaków na przekór homofobom". Odzew na akcję jest spory, a na facebookowej stronie Repliki co chwila pojawią się kolejne zdjęcia w geście sprzeciwu wobec homofobii.

Akcję #kissesforkim rozpoczęli dwaj heteroseksualni mężczyźni (film poniżej), którzy pocałowali się specjalnie dla Kim Davis.

Kim Davis to urzędniczka ze stanu Kentucky, która uparcie odmawia wydawania świadectw małżeńskich parom jednopłciowym, bo „religia jej zabrania”, sama jest mężatką po raz... czwarty.

„Kim Davis, nieważne, co zrobisz – miłość i tak zwycięży" - mówią mężczyźni na filmiku - "Homo, hetero, bi, trans – i tak dalej – dajcie buziaka ...swojemu mężowi, żonie, chłopakowi, dziewczynie, koledze, koleżance – zamieśćcie z ‪#‎kissesforkim – pokażcie, że jej kampania jest na nic.” A potem dają sobie buziaka. Za ich przykładem poszli i poszły inni i inne.

Podobną, spontaniczną akcję rozpoczęła Replika - społeczno-kulturalny dwumiesięcznik zajmujący się sprawami społeczności LGBT.

zrzut z www.facebook.com/ReplikaKPH?fref=nf

 

Zdjęcia całusów wraz z krótką informacją o autorkach i autorach można przesyłać na adres: [email protected]

A tak cała akcja się rozpoczęła:

 

Na fotografii Alexandra Chojnowska i Oliwia Blokus uczestniczki akcji "Buziaki dla homofobów!"