Wydarzenia

Benefit na hostel interwencyjny lgbtiaq+ QUEER CRASH vol. I


Data wydarzenia: 02.07.2016
Miejsce: Warszawa, ADA Puławska , mazowieckie

12.30 - 24.00
ADA Puławska 37

Te Tematy i RKS Gwiazda mają przyjemność zaprosić Was na pierwszy taki warszawski event dotyczący queer: sztuka, kultura, polityka, sport.

Najważniejsza informacja, to że cała górka z koncertu tego dnia, po odjęciu kosztów, idzie na wsparcie hostelu interwencyjnego dla osób LGBTQIA+ prowadzonego przez stowarzyszenie Lambda Warszawa (więcej o hostelu znajdziecie poniżej).

Mamy dla Was przez cały dzień różne atrakcje:

12.30 - 14.00 Queer Fight - otwarty trening. Spotykamy się w Akademii Kung-Fu "Tygrys i Żuraw" przy Długiej 44/50 (przystanek metro Ratusz Arsenał) w budynku Instytutu Tele- i Radiografii na I piętrze w sali 106 (wejście od strony Muzeum Archeologicznego). Trening prowadzi Łukasz Wójcicki - instruktor samoobrony i sportów walk RKS "Gwiazda".
Udział w treningu wyłącznie na zapisy pod adresem: [email protected]

Queer Fight to przestrzeń walki i rozwoju dla wszystkich osób bez względu na płeć i tożsamość seksualną. Queer Fight to polityczne działanie wymierzone w heteronormatywne reguły samoobrony i sportów walk. To odzyskanie tych dyscyplin dla wszystkich, czyli również dla osób LGBTIQ+.

od 15.00
Pracownia sitodruku na Adzie - będą queerowe wzory, które będzie można odbić sobie na koszulce, bluzie, albo gaciach.

Warsztat komiksowy "Co queer, a co nie queer?". Rysunkowy przewodnik po queer. Rysowanie - queerowanie. Prowadzenie: Beata Sosnowska (grupa artystyczna Dream Team)

16.30 - 17.45 Hostel interwencyjny dla osób LGBTIQ - prezentacja. Po prezentacji będzie czas na pytania dotyczące hostelu. Prowadzenie: Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Hostel znajduje się w bezpiecznym miejscu, zlokalizowanym na terenie Warszawy. Hostel interwencyjny umożliwia rozwiązanie problemów osobistych osób LGBT, przygotowując do przyszłego samodzielnego funkcjonowania. Oprócz noclegu, podstawowego wyżywienia i zapewnienia środków higieny osobistej hostel oferuje możliwość korzystania z konsultacji socjalnych, psychologicznych, a także w uzasadnionych przypadkach konsultacji prawnych i seksuologicznych.

Do tej pory, hostel pomógł 50 osobom LGBTQIA+ z całej Polski, które z powodu dyskryminacji, przemocy na tle orientacji lub/i tożsamości płciowej albo innych czynników zewnętrznych straciły dach nad głową.

18.00 - 19.30 Polityczny wymiar queer - otwarta debata. Dyskusję rozpoczną głosy zaproszonych osób:

Wiktor Dynarski - aktywista lgbtiq, szef Fundacji Trans-Fuzja
Agnieszka "Furja" Weseli - Porozumienie Odzyskać Wybór
Agnieszka Różyńska - osoba kłirowa
Tomek Sikora - kłirowiec, współredaktor pisma InterAlia

Moderacja: Eweryst Szydłowski - kłirowy aktywista, członek kolektywu trenerskiego SPINA

Porozmawiamy m.in. o specyfice polityczności queer, o jej intersekcyjnym wymiarze, o kontekstach kultury w jakich lokuje się queer i potencjale rewolucyjnym związanym z queer (środowisko, społeczność, ruch, indywidualne osoby).
Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego środowiska związane z radykalną/wolnościową lewicą w Polsce odmawiają queer polityczności, sprowadzając działania wokół queer do fanaberii dzieciaków z klasy średniej.

Od 19.30 zapraszamy na koncerty. Zagrają dla Was:

AFROPORNO - Rock'n'Punk (Łódź)
https://www.youtube.com/watch?v=6cuIb6JDYqs

LOLIPOP - elektro/pop/punk (Warszawa)

MASSMILICJA - punkrock (Warszawa)
https://massmilicja.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=yYxaIQHnYOg

19 WIOSEN - postpunk/nowa fala (Łódź)
https://www.youtube.com/watch?v=8_jdV_FnK2c
https://www.facebook.com/19wiosen/?fref=ts

Po koncertach gość specjalny:
KIM LEE - drag queen (Warszawa)
https://www.youtube.com/watch?v=uIQs8_oqAes
https://www.facebook.com/kim.lee.9003?fref=ts

Oprócz tego dystrybucje, wegańskie jedzenie, queerowe loteria i aukcja!
Cały dochód z loterii i aukcji zostanie przekazany na hostel ♥

Matronaty:
Lambda Warszawa
Queer.pl