Wydarzenia

Antyhejt - warsztat antydyskryminacyjny


Data wydarzenia: 21-22 listopada 2015
Miejsce: Warszawa , mazowieckie
Organizowane przez: Stowarzyszenie Praktyków Kultury

Jakie są mechanizmy wykluczenia? Co mogę zrobić, żeby zapobiegać dyskryminacji? Jak reagować? Jak mówić o grupach mniejszościowych? Jak wspierać grupy zagrożone dyskryminacją? Jakie błędy są najczęściej popełniane w działaniach równościowych?

Podczas warsztatów przyjrzymy się mechanizmom wykluczenia i dyskryminacji, oraz mechanizmom uruchamianym na styku kultur. Zbadamy relacje zachodzące między grupami mniejszościowymi i większościowymi. Warsztat będzie również okazją do wypróbowania różnych sposobów reagowania na dyskryminację.

Zapraszamy aktywistki, aktywistów, osoby działające w kulturze i w organizacjach pozarządowych, studentki i studentów. Warsztaty będą szansą na podzielenie się swoimi doświadczeniami i na podniesienie kompetencji.
Osoby, które wezmą udział w całym warsztacie otrzymają certyfikaty.

Stowarzyszenie Praktyków Kultury
ul. Skaryszewska 15, Warszawa
21-22 listopada 2015, godz. 11.00-17.00

Udział bezpłatny

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj:
http://praktycy.org/apk/antyhejt_formularz.doc

Nadsyłanie zgłoszeń, kontakt, informacje:
[email protected], 693 432 745

Hanna Zielińska - Animatorka kultury, edukatorka, trenerka. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie. Członkini Stowarzyszenia Praktyków Kultury i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Zawodowo związana przede wszystkim z trzecim sektorem – pracuje w projektach z obszaru wrażliwości kulturowej, równości płci i przeciwdziałania wykluczeniu, m.in. Tutaj, Liderzy Tolerancji, Przygraniczni, Szkoła Dialogu, Karioka Girls Rock Camp. Interesują ją działania realizowane na styku kultur, w lokalnych społecznościach i z różnymi grupami, a także edukacja na rzecz równości. Autorka i redaktorka publikacji poświęconych tym zagadnieniom. Współpracuje m.in. z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Forum Dialogu, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Pozytywnych Zmian.

David Sypniewski – Trener antydyskryminacyjny, animator kultury, grafik, filmowiec. Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Komunikacji międzykulturowej na INALCO (Paryż), a także Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Członek Zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury, należy do Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, działa również w Głosach Przeciw Przemocy i grupie Nowi Mężczyźni.

Warsztat jest realizowany przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w ramach projektu Akademia Praktykowania Kultury współfinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.