Kalendarz
11
Krakowscy radni odrzucili projekt uchwały wspierającej in vitro
11 stycznia 2017 r.

"Krakowscy radni odrzucili w środę projekt uchwały skierowanej do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Władze miasta nie będą pracować nad programem wspierania osób starających się o dziecko metodą in vitro. Jednak to nie wynik, a styl dyskusji zapadnie w pamięci. Wszystko za sprawą poziomu niektórych wypowiedzi."
(krakow.onet.pl)

Więcej informacji:
Rosyjska Duma zaakceptowała ustawę, zgodnie z którą przemoc domowa nie będzie przestępstwem kryminalnym
11 stycznia 2017 r.

W środę rosyjska Duma w pierwszym czytaniu zaakceptowała ustawę, zgodnie z którą przemoc domowa nie będzie już przestępstwem (386 za, 1 przeciw, 1 się wstrzymał). Kryminalne zarzuty mogą być postawione dopiero, gdy zdarzy się to dwa lub więcej razy w roku.
Jak powiedziała posłanka Mizulina: "nie chcemy wsadzać ludzi do więzień na 2 lata i przypinac im łatkę kryminalisty na całe życie za zwykły "policzek".
Pierwsze w ciągu roku (!) pobicie osoby bliskiej będzie tylko wykroczeniem przeciwko prawu administracyjnemu (kara grzywny), a dopiero kolejne będzie się kwalifikować jako przestępstwo (kara do dwóch lat więzienia). Co oznacza, że za pierwszym razem pobita żona sama będzie musiała zbierać dowody i świadków, a ukarany oprawca zapłaci grzywnę z domowego budżetu.

Więcej informacji:
12
Gdańska radna PiS Anna K. z zarzutami prokuratorskimi
12 stycznia 2017 r.

"Prokuratura postawiła zarzut udziału w zbiegowisku gdańskiej radnej PiS. Annie K. grożą trzy lata pozbawienia wolności za zakłócanie Marszu Równości.

21 maja ub.r. ulicami Gdańska przeszedł II Trójmiejski Marsz Równości na rzecz osób LGBT. Paradę próbowało zablokować ok. 100 narodowców, którym przewodziła gdańska radna PiS Anna K. wraz z mężem Andrzejem Kołakowskim, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, oraz 19-letnią córką Marią."
(trojmiasto.wyborcza.pl)
Więcej informacji:
13
Ministerstwo Sprawiedliwości trzeci raz z rzędu nie przyznało środków Fundacji Centrum Praw Kobiet
13 stycznia 2017 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry trzeci raz z rzędu nie przyznało środków Fundacji Centrum Praw Kobiet, która od 22 lat pomaga kobietom - ofiarom przemocy w rodzinie. Argumentacja resortu nosi znamiona dyskryminacji ogromnej grupy ofiar przemocy domowej.

Odmówiono po raz kolejny dotacji Centrum Praw Kobiet, przyznając jej jednak tym, którzy w obronę biorą sprawców i opluwają ofiary. Chodzi o Fundację Lex Nostra, która w obrzydliwy sposób zaatakowała ofiarę wielokrotnego gwałtu., a broniąc sprawców (jak to napisano "chłopców"), stwierdziła, że błędy w młodości się popełnia i każdy to wie, a tu chcą na całe życie przypiąć im łatkę "gwałcicieli. Lektura dla osób o mocnych nerwach, które są w stanie przeczytać te okrutne i szkodliwe bzdury, które wypisują fundacja twierdząca, że działa " w służbie obywateli" (jak się okazuje przestępców).

http://fundacja.lexnostra.pl/dozywotnie-pietno-gwalcicieli-bo-zemsta-nie-ma-granic/ 

Więcej informacji:
26
Debata nad projektem całkowitego zakazu aborcji, złożonego w formie petycji. Zostaje w Sejmie.
26 stycznia 2017 r.

Komisja ds. petycji zagrała na zwłokę. Nie odrzuciła projektu, tylko zażądała od rządu informacji "o działaniach na rzecz ochrony życia". Co oznacza, że za miesiąc sprawa wróci. Publikujemy fragmenty wystąpień kobiet, których głos w tej debacie jest szczególnie ważny.
(fragment artykułu oko.press)

Więcej informacji: