Kalendarz
9
Przemarsz z trumną przez centrym Gdańska. Stop fundamentalistom!
9 września 2016 r.

Ok. 150 kobiet i mężczyzn wzięło udział w happeningu, którego celem był protest przeciwko planowanemu zaostrzeniu w Polsce prawa aborcyjnego. Kondukt z trumną, w której symbolicznie pochowano "prawa kobiet", przeszedł w Gdańsku ulicami z Targu Węglowego na plac Solidarności.

Więcej informacji:
14
Projekt całkowitego zakazu aborcji złożony w formie petycji
14 września 2016 r.

Projekt ustawy zakazującej całkowicie aborcji złożyła 14 września 2016 r. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w trybie petycji, co oznacza, że wnioskodawcy nie muszą zbierać podpisów pod projektem, ale też Sejm może odmówić zajęcia się projektem.

Więcej informacji:
18
Ani kroku dalej! Demonstracja przez Sejmem
18 września 2016 r.

nn

22
Pierwsze czytanie projektu Ratujmy kobiety w Sejmie
22 września 2016 r.

W czwartek 22 września 2016 r., ok. 15:00 będzie miało miejsce pierwsze czytanie obywatelskiego projektu Ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie Ratujmy Kobiety. Wraz z nim czytany będzie również drakoński projekt Stop Aborcji.

Więcej informacji:
23
Projekt "Ratujmy kobiety" odrzucony w pierwszym czytaniu. Projekt "Stop aborcji" odesłany do komisji
23 września 2016 r.

PiS obiecywał, że nie będzie odrzucać obywatelskich projektów w pierwszym czytaniu. W piątek 23 września 2016 r. większość posłów tę obietnicę złamało. Wśród nich był poseł PiS Tomasz Latos, który dzień wcześniej zapewniał, że projekt „Ratujmy Kobiety” trafi do komisji (...)

Tego samego dnia Sejm zdecydował o odesłaniu do komisji projektowi ustawy wprowadzającego zupełny zakaz aborcji.