Kalendarz
1
ONZ powołuje eksperta ds. LGBT
1 lipca 2016 r.

Rada Praw Człowieka przy Organizacji Narodów Zjednoczonych powołała nowe stanowisko: eksperta, który będzie monitorował dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. 23 kraje zagłosowały za, 18 przeciwko.

Więcej informacji:
Zmiany w prawie spowodowały, że zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest nieopłacalne
1 lipca 2016 r.

Osoby niepełnosprawne już do tej pory miały duży problem ze znalezieniem zatrudnienia. Teraz prawdopodobnie będzie im jeszcze trudniej. Zmiany w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej wchodzące w życie od 1 lipca 2016 r. mogą niekorzystnie odbić się na rynku pracy dla tej grupy już wcześniej wykluczonej społecznie.

Więcej informacji:
20
Poeta Adam Zagajewski został odznaczony insygniami Kawalera Legii Honorowej, a polityk Robert Biedroń - insygniami Kawalera Narodowego Orderu Zasługi.
20 lipca 2016 r.

"- Mam dziś zaszczyt gościć i wyrazić uznanie czterem wybitnym osobistościom. Każda z nich przyczyniła się swym zaangażowaniem do rozsławiania Francji w Polsce" - powiedział podczas środowej uroczystość Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce, który przypomniał że wyróżnienia przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki i nauki, a także za zasługi w popularyzowaniu kultury francuskiej za granicą oraz "szerzenie wartości, których Francja broni i propaguje"."
(Gazeta Wyborcza, 20 lipca 2016 r.)

Więcej informacji: