Bibliografia

W 2011 roku oraz w 2012 roku przeprowadziliśmy ponad 100 warsztatów antydyskryminacyjnych na terenie całej Polski, w województwach: śląskim, małopolskim, łódzkim, opolskim, lubuskim oraz mazowieckim. Ponad 3000 uczniów oraz 100 pedagogów wzięło udział w naszych zajęciach.
W sierpniu 2012 roku, na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, wzięliśmy udział w Festiwalu Muzycznym WOODSTOCK w Kostrzynie nad Odrą. Zorganizowaliśmy cykl debat z uczestnikami Festiwalu na temat mowy nienawiści oraz przeprowadziliśmy warsztaty antydyskryminacyjne poruszając kwestię tolerancji w dzisiejszym świecie.
Raport „Warsztaty antydyskryminacyjne dla uczniów gimnazjów i szkół średnich” stanowi podsumowanie naszej rocznej pracy. W niniejszej publikacji znajdują się nie tylko relacje trenerów i pracowników Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, ale przede wszystkim opinie osób oraz przedstawicieli instytucji, z którymi współpracowaliśmy w ramach realizowanych warsztatów antydyskryminacyjnych.
(ze Wstępu)