Bibliografia
Okładla dla

Tęczowa rewolucjaAutor/-ka Krzysztof Tomasik , Mariusz Kurc
Wydawca Wydawnictwo Adpublik,
Warszawa, 2011
ISBN 978-83-926199-3-2
Liczba stron238


„Tęczowa rewolucja” to zbiór wywiadów z ludźmi, dla których seksualność - również ich własna - nie jest tematem tabu.

Geje i lesbijki, znane postacie życia publicznego opowiadają o tym, co znaczy być „odmiennej” orientacji seksualnej w Polsce początku XXI wieku. Jest też miejsce dla osób biseksualnych i transpłciowych. Wtórują im przyjaźni idei równości heterycy i heteryczki, bez których tęczowa rewolucja nie byłaby możliwa. Premiera 7 kwietnia 2011 r. Dziś, jak mówisz „jestem gejem”, to opowiadasz się za pewnym sposobem życia i pewnym światem, którego namiastkę już w Polsce mamy (...). A gdybyś w PRL-u to powiedział, to jakbyś się wystrzelił w kosmos.
Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Jest wielu gejów, sam znam kilku, którzy chcieliby mieć dziecko. U niektórych w okolicach trzydziestki budzi się instynkt ojcowski, a moja sytuacja tak się szczęśliwie ułożyła, że już mam syna.
Michał Sieczkowski, aktor

W audycji Woobie Doobie, poświęconej viagrze (wydawałoby się, z lesbijkami nie mającej wiele wspólnego) słuchaczka wyraziła pogląd na mój temat: „A Laszuk jest cipoletką i powinna się zająć swoim kutasem!”. Osłupiałam.
Anna Laszuk, dziennikarka

Byłem na zakupach z bratem i jakiś facet przechodząc koło mnie syknął „pierdolony pedał”. Ale nie robi to na mnie wrażenia. Gość nie może znieść gejów – to jego problem.
Michał Piróg, choreograf

Mariusz Kurc - redaktor naczelny „Repliki”, publicysta portalu Innastrona.pl, członek Kampanii Przeciw Homofobii oraz Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich; wraz z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.
Krzysztof Tomasik - członek redakcji „Repliki”, publicysta, autor książki „Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku” (2008). Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Prowadzi seminarium biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym KP i na Queer Studies w KPH.
Rozmowy pochodzą z „Repliki”, pisma wydawanego od pięciu lat przez Kampanię Przeciw Homofobii.
(opis ze strony Wydawcy)