Bibliografia
Okładla dla

Przewodnik dla aktywistów i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających na rzecz imigrantów oraz w obszarze wielokulturowościWydawca Warszawskie Centrum Wielkoulturowe,
Warszawa, 2010
ISBN978-87-92387-70-7
Liczba stron38
Link do publikacji

Niniejszy przewodnik powstał z myślą o organizacja pozarządowych, które działają na rzecz imigrantów i wielokulturowości, w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału warszawskich organizacji działających w obszarze dialogu międzykulturowego oraz na rzecz imigrantów” finansowanego ze środków Urzędu M. St. Warszawy w ramach konkursu Centrum Komunikacji Społecznej. Przygotowanie przewodnika poprzedził cykl warsztatów skierowanych do warszawskich organizacji.
W przewodniku tym znajdziecie konkretne wskazówki jak zorganizować promocje działań własnej organizacji, jak tworzyć i realizować kampanie społeczne, jak skutecznie współpracować z cudzoziemcami oraz jak zaplanować działania strategiczne w organizacji. Informacje zawarte w przewodniku nie wyczerpują tych obszernych tematów, ale mogą być pomocne w przygotowaniu konkretnej akcji czy planowania własnych działań. Ponadto w przewodniku dowiecie się więcej na temat planowanego Warszawskiego Centrum Wielokulturowego.
(ze Wstępu)


SPIS TREŚCI
Wstęp
Komunikacja, współpraca z mediami i akcje społeczne
Współpraca z cudzoziemcami
Planowanie strategiczne
Dodatki