Bibliografia
Okładla dla

Niepełnosprawność w naszej codziennościAutor/-ka Ella Porawska
Wydawca Wydawnictwo HEDOM,
2011
ISBN978-83-916397-7-1
Liczba stron164


Czy osoby niepełnosprawne muszą nieustannie czuć się w życiu samotne, jak ten kwiat na drodze? Taka jest współczesna rzeczywistość.

Niepełnosprawność jest tematem tabu, ponieważ burzy harmonię, konwencję normalności, do której świat jest przywiązany. - Niewiedza pobudza strach, a strach powoduje, że nie chcemy o tym rozmawiać. Pomimo, iż liczba osób niepełnosprawnych ciągle rośnie, ludzie starają się ukryć zainteresowanie. Książka mówi o determinacji, walce i egzystencji osób niepełnosprawnych. I pomimo że wszyscy wiedzą, iż tacy ludzie, zarówno dzieci, jak i dorośli, są wśród nas, nadal bywa, że pozostają oni na swej drodze sami...

Kluczowym zagadnieniem w książce jest głębsze spojrzenie na życie osób dotkniętych niepełnosprawnością, ale również tych, którzy podejmują wyzwanie udzielania im odpowiedniej pomocy i wsparcia.
(opis ze strony Wydawcy)

Książka ujmuje też przyklady z życia mojego niepełnosprawnego syna. Zauważmy talenty niepełnosprawnych i dodajmy im pewności siebie, by ludzie ci mogli się rozwijać, stwarzając i budując tym samym lepsze jutro. Nie wolno nam zapomnieć, że to też ludzie, którzy poprzez swą wrażliwość, uczucia pragną spełnić się we własnym życiu.