Bibliografia
Okładla dla

Mała książka o tolerancjiAutor/-ka Magdalena Środa
Wydawca Wydawnictwo CZARNA OWCA,
Warszawa, 2010
ISBN978-83-7554-234-9
Liczba stron40


Po adaptacji szwedzkich tytułów „Małej książki o demokracji” i „Małej książki o feminizmie” Magdalena Środa napisała „Małą książkę o tolerancji”. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia pojęcie tolerancji i jego historię. Na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodują wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja i wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych.

Historia pokazuje, że dawniej Polska była krajem wieloetnicznym, gdzie współistniały różne religie i narody. Obecnie, po przystąpieniu do Wspólnoty Europejskiej musimy odnowić piękną tradycję wielokulturowości, do czego zachęca profesor Środa. Oprócz filozoficznych pojęć i socjologicznych kategorii m.in. „obcości” i „poprawności politycznej” autorka daje konkretne wskazówki jak postępować, aby w codziennym życiu nie ranić innych, by wzajemnie uczyć się tolerancji oraz życzliwych zachowań i postaw.
(informacja ze strony Wydawcy)

„Mała książka o tolerancji” to kolejna polska książka w serii „Bez Tabu”, przeznaczona jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów.