Bibliografia
Okładla dla

Zadra

Wydawca Fundacja Kobieca eFKa
Częstotliwośćkwartalnik
Strona www pisma Zadra
Rok pierwszego wydania1999

Przesłanki Płeć
Hasło słownikowe Feminizm

Zadra jest feministycznym kwartalnikiem, wydawanym przez Fundację Kobiecą eFKa od jesieni 1999 roku w Krakowie. Redakcję tworzą Beata Kozak (redaktor naczelna) i Sławomira Walczewska. Nakład wynosi  1500 egzemplarzy . Objętość  podwójnego numeru kwartalnika to 116 stron formatu A4.  Pismo można kupić w całej Polsce w Empikach.

Zadra jest pismem adresowanym nie tylko do feministek, krąg jej czytelniczek i czytelników jest szeroki. Zaliczają się do niego zarówno osoby zaangażowane w feminizm, studiujące gender studies i znające dobrze tę tematykę, jak również wszyscy, którzy odrzucają myślenie stereotypami, interesują się feminizmem i sytuacją kobiet w Polsce i na świecie.

W roku 2006 odbył się w Krakowie Festiwal Zadry, zatytułowany „Feminizm na luzie”, a w roku 2010 z okazji 10-lecia pisma redakcja zorganizowała festiwal jubileuszowy.

Stale współpracują z Zadrą: Bernadetta Darska, Inga Iwasiów, Bożena Jawień, Anna Kohli, Sebastian Kotlarz, Monika Mostowik, Magdalena Piekara, Monika Płatek, Iwona Stefańczyk, Paulina Szkudlarek, Monika Talarczyk-Gubała, Katarzyna Turaj-Kalińska, Aleksandra Worek-Skupień.

ISSN: 1508-6976
Format pisma: 20 x 28,5 cm
Cena: 10 zł

 

Przykładowy numer: